Contestants Rodeo Schedule DrawsResults 2022 Standings | 2021 Results 2021 Standings



Choose the Rodeo to view:

Currently Viewing: Stevensville RAM Rodeo

Unofficial Draw

EventNameStock
Novice Bucking Horse - Saturday
1Stutzman, William (#1339)
2Younglao, Cody (#1318)
3Strongman, Chase (#1179)
4Mast, Peter (#1292)
5Brincat, Eric (#1399)
EventNameStock
Novice Bucking Horse - Sunday
1Mast, Peter (#1292)
2Younglao, Cody (#1318)
3Stutzman, William (#1339)
EventNameStock

Bareback

     Performance 2: Sun Jul 31, 03:00 PM

1Chase Park (#1330) - Fisherville, ON BW "Hitch"

Barrel Racing - Ladies

     Performance 1: Sat Jul 30, 03:00 PM

1Emma Wanless (#1409) - Niagara Falls , ON  
2Montana Kerr (#1015) - Napanee , Ontario  
3Kelly Miller (#1408) - Niagara Falls, ON  
4Mackenzie Finney (#852) - Bethany, On  
5Harley-Jade Ralph (#883) - Hamilton , ON  
6Paige Malloy (#1261) - Bluevale, ON  
7Cheyenne Kerr (#1000) - Napanee, ON  
8Krista McNea (#1268) - St Thomas, On  
     Performance 2: Sun Jul 31, 03:00 PM

1Shelby McGowan (#490) - Petrolia, ON  
2Amanda Brown (#1231) - East Garafraxa, ON  
3Madi Braiden (#470) - Mono, ON  
4Sophie Pike (#1243) - Ingersoll, Ontario  
5Patsy Wells (#133) - Maxwell, ON  
6Denise Stoddart (#198) - Auburn, Ontario  
7Emma McInerney (#1229) - Alton, ON  
8Anna Dale (#216) - Lakeside, ON  
9Tory Fry (#353) - Enterprise, ON  
     Performance 3: Mon Aug 01, 01:00 PM

1Amanda Craven (#1259) - Chatham, On  
2Deirdre Smullen (#683) - Uxbridge, Ontario  
3Jenna Belshaw (#745) - Georgetown, ON  
4Linda Carter (#459) - Thamesford, Ontario  
5Jillian Hyde (#546) - Shakespeare, ON  
6Payton Weber (#1142) - Gadshill, ON  
7Robyn Spearman (#30) - Belmont , Ontario  
8Cayla Mursall Dick (#638) - Leamington, ON  
9Elena Van Nuland (#620) - Monkton, ON  
10Jessie Nooren (#150) - Appin, ON  
     Slack: Mon Aug 01, 10:00 AM

1Jordyn Riehl (#172) - Gadshill, Ontario  
2Mackenzie Murdoch (#146) - Kippen, ON  
3Caitlin Johnston (#984) - Brantford, ON  
4Morgan Smith (#9) - Auburn, ON  
5Kaleigh McKay (#985) - Brantford, ON  
6Amelia Jaggard (#567) - Windham Centre, ON  
7Yasmeen Iravani (#236) - Dashwood, ON  
8Liz Hearne (#455) - East Garafraxa, ON  

Bull Riding

     Performance 1: Sat Jul 30, 03:00 PM

1Stuart Rae (#1271) - Boddington Western Australia , Ontario Texas Mickey
2Dylan Schmidt (#1357) - Walkerton , ON Sid
3Peter van den Bos (#1378) - St. Catharines, ON Mucho Burrito
4Mitchel Walker (#1218) - Rothsay, Ontario Alberta Premiums Dark Horse
5Travis Wilts (#1345) - Auburn, ON Party Hound
6Kayne Drew (#1267) - Mogumber, Western Australia, ON Autumn's Ray of Sunshine
7Tyler Bertolo (#1359) - Teeswater, ON Johnny Wishbone
8Sam DiMarco (#1405) - Welland, ON403 Ginger Snaps
     Performance 2: Sun Jul 31, 03:00 PM

1Thomas Faichney (#1327) - Dundas, ON Mucho Burrito
2Tim Picard (#1238) - Venosta, QC403 Ginger Snaps
3Tyler Ewart (#301) - Melbourne, ON Johnny Wishbone
4Brett Timmermans (#209) - Parkhill, ON Sid
5Curtis Crowley (#1314) - Flesherton , Ontario Party Hound
6Jack O’Rourke (#1234) - Dublin, Ontario Alberta Premiums Dark Horse
     Performance 3: Mon Aug 01, 01:00 PM

1Lester Bowman (#12) - Madoc, ON Alberta Premiums Dark Horse
2James Mackie (#1221) - Edwards , Ontario Party Hound
3Tyler Bauer (#280) - Amaranth, ON Mucho Burrito
4Austin Illman (#99) - Paris, ON Texas Mickey
5Austin Lyman (#1340) - Coldwater , ON Sid
6Ashten Buzsik (#573) - Tilsonburg, ON Autumn's Ray of Sunshine

Novice Bucking Horse - Saturday

     Performance 1: Sat Jul 30, 03:00 PM

1William Stutzman (#1339) - South Bruce Peninsula , AB Blackfoot
2Cody Younglao (#1318) - Tees Water, ON 1910
3Peter Mast (#1292) - Wiarton , Ontario Red Crow
4Eric Brincat (#1399) - Waubashene, ON Marks Money
5 OutChase Strongman (#1179) - Utopia, ON BW "Hitch"

Novice Bucking Horse - Sunday

     Performance 1: Sat Jul 30, 03:00 PM

1Peter Mast (#1292) - Wiarton , Ontario RJ's World
2Cody Younglao (#1318) - Tees Water, ON Res Nite
3William Stutzman (#1339) - South Bruce Peninsula , AB Blackfoot

Pole Bending

     Performance 1: Sat Jul 30, 03:00 PM

1Kelly Miller (#1408) - Niagara Falls, ON  
2Cheyenne Kerr (#1000) - Napanee, ON  
3Harley-Jade Ralph (#883) - Hamilton , ON  
4Jazmine Kreische (#858) - Norwood, on  
5Mackenzie Finney (#852) - Bethany, On  
6Montana Kerr (#1015) - Napanee , Ontario  
7Jessica Haney (#14) - Seaforth, ON  
     Performance 2: Sun Jul 31, 03:00 PM

1Madi Braiden (#470) - Mono, ON  
2Jennifer Rodger (#233) - Bayfield , ON  
3Tory Fry (#353) - Enterprise, ON  
4Denise Stoddart (#198) - Auburn, Ontario  
5Mary Loggan (#1242) - Tavistock, ON  
6Sarah Moore (#1332) - Shelburne, ON  
7Madison Hislop (Eikel) (#600) - Lakeside, ON  
8Patsy Wells (#133) - Maxwell, ON  
9Kari Garrett (#718) - East Garafraxa, ON  
     Performance 3: Mon Aug 01, 01:00 PM

1Jillian Hyde (#546) - Shakespeare, ON  
2Jenna Belshaw (#745) - Georgetown, ON  
3Amanda Craven (#1259) - Chatham, On  
4Deirdre Smullen (#683) - Uxbridge, Ontario  
5Abby Debus (#737) - Brunner, ON  
6Brooklyn MacDougall (#1326) - Glencoe, ON  
7Cayla Mursall Dick (#638) - Leamington, ON  
8Emilee Langford (#1246) - Petrolia, ON  
9Kaleigh McKay (#985) - Brantford, ON  
10Stacey VanLoon (#213) - Thamesford, ON  
11Caitlin Johnston (#984) - Brantford, ON  

Saddlebronc

     Performance 2: Sun Jul 31, 03:00 PM

1Gideon Stutzman (#1062) - Owen Sound, Ontario 523
     Performance 3: Mon Aug 01, 01:00 PM

1Lester Bowman (#12) - Madoc, ON Red Crow
2Allan Mussell (#1338) - Kemptville, ON Racers Edge

Youth Barrel Racing

     Performance 1: Sat Jul 30, 03:00 PM

1Shaylynn Cornish (#1033) - Indian River, ON  
2Breanna Linders (#694) - Sutton W, ON  
3Emma Hassard (#1279) - Owen Sound, ON  
4Ashley Cornish (#1286) - Indian River, ON  
5Grace Holm (#1137) - Walkerton, Ontario  
     Performance 2: Sun Jul 31, 03:00 PM

1Mack Moore (#1228) - Sandford, ON  
2Maddie McInerney (#1230) - Alton, ON  
3Rachel MacInnis (#1236) - Dundalk , On  
4Lindsay Johnson (#1329) - Orangeville, ON  
5Hannah Brown (#1232) - East Garafraxa, ON  
6Aubrey Shewchuk (#1406) - Tavistock, ON  
     Performance 3: Mon Aug 01, 01:00 PM

1Marcella Blythe (#1344) - Mildmay, ON  
2Brooklyn MacDougall (#1326) - Glencoe, ON  
3Faith Fawns (#1382) - Udora, ON  
4Katie Turner (#1086) - Manilla, Ontario  
5Emilee Langford (#1246) - Petrolia, ON  
6Callan Corbett (#1384) - Beaverton, ON  
7Isla Dobbins (#1362) - Minden, ON  
8Lexis Binns (#1410) - Annan, ON  
9Caitlyn Binns (#1247) - Annan, Ontario  
10Kole Sabila (#1407) - Paris, ON  
11Olivia DenHollander (#1254) - Exeter, ON  

Youth Pole Bending

     Performance 1: Sat Jul 30, 03:00 PM

1Grace Holm (#1137) - Walkerton, Ontario  
2Breanna Linders (#694) - Sutton W, ON  
3Shaylynn Cornish (#1033) - Indian River, ON  
4Emma Hassard (#1279) - Owen Sound, ON  
5Ashley Cornish (#1286) - Indian River, ON  
     Performance 2: Sun Jul 31, 03:00 PM

1Lindsay Johnson (#1329) - Orangeville, ON  
2Mack Moore (#1228) - Sandford, ON  
3Maddie McInerney (#1230) - Alton, ON  
     Performance 3: Mon Aug 01, 01:00 PM

1Faith Fawns (#1382) - Udora, ON  
2Olivia DenHollander (#1254) - Exeter, ON  
3Katie Turner (#1086) - Manilla, Ontario  
4Isla Dobbins (#1362) - Minden, ON  
5Lexis Binns (#1410) - Annan, ON  

Youth Steer Riding

     Performance 1: Sat Jul 30, 03:00 PM

1George Kroecker (#1336) - Langton , ON  
     Performance 2: Sun Jul 31, 03:00 PM

1Patrick Cameron (#1346) - Oakwood, ON  
2Lorne Lickiss (#1085) - Sunderland, ON  
3Ben Hoogers (#1391) - Little Britain, ON  
     Performance 3: Mon Aug 01, 01:00 PM

1Noah Van Every (#1372) - Hagersville, ON  
2Wil Blythe (#1343) - Mildmay, ON  

Novice Bucking Horse - Monday

     Performance 1: Sat Jul 30, 03:00 PM

1Peter Mast (#1292) - Wiarton , Ontario  
     Performance 3: Mon Aug 01, 01:00 PM

1Dylan Rumbold (#691) - Petroila , ON  

Rescue Race

     Performance 1: Sat Jul 30, 03:00 PM

1Mitchel Walker (#1218) - Rothsay, Ontario
    Harley-Jade Ralph (#883) - Hamilton , ON
 
 
2Cheyenne Kerr (#1000) - Napanee, ON
    Cruz Villages (#1353) - Napanee, ON
 
 
3Shaylynn Cornish (#1033) - Indian River, ON
    Ashley Cornish (#1286) - - Indian River, ON
 
 
4Montana Kerr (#1015) - Napanee , Ontario
    Manuel Ramos (#1375) - - Sarnia , ON
 
 
     Performance 2: Sun Jul 31, 03:00 PM

1Tory Fry (#353) - Enterprise, ON
    Andrew Deschamps (#564) - Notre Dame Nord, QC
 
 
2Hannah Brown (#1232) - East Garafraxa, ON
    Rob Brown (#635) - East Garafraxa, ON
 
 
     Performance 3: Mon Aug 01, 01:00 PM

1Payton Weber (#1142) - Gadshill, ON
    Abby Debus (#737) - Brunner, ON
 
 
';


The Central Rodeo League is powered by the Rodeo Management SystemTM
Powerful.Flexible.Automated.

Copyright © 2023 Rodeo Ready Ltd.

Rodeo Ready
"The Future of TraditionTM"

/rodeo-draw.php?rodeo_id=2195&org=CRL
CRL