Contestants Rodeo Schedule DrawsResults 2022 Standings | 2021 Results 2021 Standings



Choose the Rodeo to view:

Currently Viewing: RAM Rodeo Finals

Official Draw

First Go Fri Oct 14 07:00 PM

EventNameStock

Bareback

1Chase Park (#1330) - Fisherville, ON BW "Hitch"
2Trevor Van Alstine (#212) - Grand Valley, ON Racers Edge

Barrel Racing - Ladies

1Deirdre Smullen (#683) - Uxbridge, Ontario  
2Patsy Wells (#133) - Maxwell, ON  
3Caitlin Johnston (#984) - Brantford, ON  
4Jordyn Riehl (#172) - Gadshill, Ontario  
5Denise Stoddart (#198) - Auburn, Ontario  
6Emma McInerney (#1229) - Alton, ON  
7Yasmeen Iravani (#236) - Dashwood, ON  
8Cayla Mursall Dick (#638) - Leamington, ON  
9Mackenzie Finney (#852) - Bethany, On  

Bull Riding

1Brett Timmermans (#209) - Parkhill, ON El Diablo
2Tyler Ewart (#301) - Melbourne, ON403 Ginger Snaps
3Austin Illman (#99) - Paris, ON Rusty
4James Mackie (#1221) - Edwards , Ontario Johnny Wishbone
5Ben Peever (#156) - Simcoe, ON King Pin
6Jack O’Rourke (#1234) - Dublin, Ontario100 Crank That
7Tyler Bauer (#280) - Amaranth, ON Autumn's Ray of Sunshine
8Ashten Buzsik (#573) - Tilsonburg, ON Alleycat 18 with Issues
9Lester Bowman (#12) - Madoc, ON Bilbo

Novice Bucking Horse - Finals

1Peter Mast (#1292) - Wiarton , Ontario 1910
2Chase Strongman (#1179) - Utopia, ON 528
3Cody Younglao (#1318) - Tees Water, ON RJ's World
4William Stutzman (#1339) - South Bruce Peninsula , AB Res Nite

Pole Bending

1Patsy Wells (#133) - Maxwell, ON  
2Deirdre Smullen (#683) - Uxbridge, Ontario  
3Kari Garrett (#718) - East Garafraxa, ON  
4Jazmine Kreische (#858) - Norwood, on  
5Denise Stoddart (#198) - Auburn, Ontario  
6Mackenzie Finney (#852) - Bethany, On  
7Cayla Mursall Dick (#638) - Leamington, ON  
8Emilee Langford (#1246) - Petrolia, ON  
9Jennifer Rodger (#233) - Bayfield , ON  
10Brooklyn MacDougall (#1326) - Glencoe, ON  

Saddlebronc

1Gideon Stutzman (#1062) - Owen Sound, Ontario Marks Money
2 OutLester Bowman (#12) - Madoc, ON Archie Bunker
3 OutAllan Mussell (#1338) - Kemptville, ON Sweet Thing

Youth Barrel Racing

1Breanna Linders (#694) - Sutton W, ON  
2Mack Moore (#1228) - Sandford, ON  
3Shaylynn Cornish (#1033) - Indian River, ON  
4Emilee Langford (#1246) - Petrolia, ON  
5Brooklyn MacDougall (#1326) - Glencoe, ON  
6Katie Turner (#1086) - Manilla, Ontario  

Youth Pole Bending

1Shaylynn Cornish (#1033) - Indian River, ON  
2Olivia DenHollander (#1254) - Exeter, ON  
3Mack Moore (#1228) - Sandford, ON  
4Breanna Linders (#694) - Sutton W, ON  
5Ashley Cornish (#1286) - Indian River, ON  
6Maddie McInerney (#1230) - Alton, ON  

Youth Steer Riding

1Noah Van Every (#1372) - Hagersville, ON Blonde Bomb
2Patrick Cameron (#1346) - Oakwood, ON Scary Gerry
3Ben Hoogers (#1391) - Little Britain, ON Jumpin Jalapeno
4George Kroecker (#1336) - Langton , ON Scary Gerry
5Lorne Lickiss (#1085) - Sunderland, ON Blonde Bomb

Rescue Race

1Cheyenne Kerr (#1000) - Napanee, ON
    Cruz Villages (#1353) - Napanee, ON
 
 
2Tory Fry (#353) - Enterprise, ON
    Andrew Deschamps (#564) - Notre Dame Nord, QC
 
 
3Shaylynn Cornish (#1033) - Indian River, ON
    Ashley Cornish (#1286) - - Indian River, ON
 
 
4Montana Kerr (#1015) - Napanee , Ontario
    Manuel Ramos (#1375) - - Sarnia , ON
 
 
5Rob Brown (#635) - East Garafraxa, ON
    Hannah Brown (#1232) - East Garafraxa, ON
 
 

Second Go Sat Oct 15 04:00 PM

EventNameStock

Bareback

1Trevor Van Alstine (#212) - Grand Valley, ON BW "Hitch"
2Chase Park (#1330) - Fisherville, ON Racers Edge

Barrel Racing - Ladies

1Patsy Wells (#133) - Maxwell, ON  
2Jordyn Riehl (#172) - Gadshill, Ontario  
3Mackenzie Finney (#852) - Bethany, On  
4Deirdre Smullen (#683) - Uxbridge, Ontario  
5Amanda Craven (#1259) - Chatham, On  
6Caitlin Johnston (#984) - Brantford, ON  
7Yasmeen Iravani (#236) - Dashwood, ON  
8Emma McInerney (#1229) - Alton, ON  
9Cayla Mursall Dick (#638) - Leamington, ON  
10Denise Stoddart (#198) - Auburn, Ontario  

Pole Bending

1Emilee Langford (#1246) - Petrolia, ON  
2Jazmine Kreische (#858) - Norwood, on  
3Brooklyn MacDougall (#1326) - Glencoe, ON  
4Cayla Mursall Dick (#638) - Leamington, ON  
5Jennifer Rodger (#233) - Bayfield , ON  
6Denise Stoddart (#198) - Auburn, Ontario  
7Mackenzie Finney (#852) - Bethany, On  
8Deirdre Smullen (#683) - Uxbridge, Ontario  
9Patsy Wells (#133) - Maxwell, ON  
10Kari Garrett (#718) - East Garafraxa, ON  

Saddlebronc

1Gideon Stutzman (#1062) - Owen Sound, Ontario Archie Bunker
2 OutLester Bowman (#12) - Madoc, ON Marks Money
3 OutAllan Mussell (#1338) - Kemptville, ON Red Crow

Youth Barrel Racing

1Katie Turner (#1086) - Manilla, Ontario  
2Emilee Langford (#1246) - Petrolia, ON  
3Shaylynn Cornish (#1033) - Indian River, ON  
4Brooklyn MacDougall (#1326) - Glencoe, ON  
5Breanna Linders (#694) - Sutton W, ON  
6Mack Moore (#1228) - Sandford, ON  

Youth Pole Bending

1Breanna Linders (#694) - Sutton W, ON  
2Maddie McInerney (#1230) - Alton, ON  
3Shaylynn Cornish (#1033) - Indian River, ON  
4Olivia DenHollander (#1254) - Exeter, ON  
5Ashley Cornish (#1286) - Indian River, ON  
6Mack Moore (#1228) - Sandford, ON  

Youth Steer Riding

1George Kroecker (#1336) - Langton , ON  
2Lorne Lickiss (#1085) - Sunderland, ON  
3Ben Hoogers (#1391) - Little Britain, ON  
4Patrick Cameron (#1346) - Oakwood, ON  
5Noah Van Every (#1372) - Hagersville, ON  

Third Go Sun Oct 16 01:00 PM

EventNameStock

Bareback

1Trevor Van Alstine (#212) - Grand Valley, ON  
2Chase Park (#1330) - Fisherville, ON  

Barrel Racing - Ladies

1Mackenzie Finney (#852) - Bethany, On  
2Emma McInerney (#1229) - Alton, ON  
3Denise Stoddart (#198) - Auburn, Ontario  
4Cayla Mursall Dick (#638) - Leamington, ON  
5Yasmeen Iravani (#236) - Dashwood, ON  
6Jordyn Riehl (#172) - Gadshill, Ontario  
7Caitlin Johnston (#984) - Brantford, ON  
8Amanda Craven (#1259) - Chatham, On  
9Patsy Wells (#133) - Maxwell, ON  
10Deirdre Smullen (#683) - Uxbridge, Ontario  

Bull Riding

1James Mackie (#1221) - Edwards , Ontario403 Ginger Snaps
2Ben Peever (#156) - Simcoe, ON Bilbo
3Tyler Ewart (#301) - Melbourne, ON Johnny Wishbone
4Brett Timmermans (#209) - Parkhill, ON100 Crank That
5Jack O’Rourke (#1234) - Dublin, Ontario  
6Lester Bowman (#12) - Madoc, ON Autumn's Ray of Sunshine
7Tyler Bauer (#280) - Amaranth, ON Party Hound
8Ashten Buzsik (#573) - Tilsonburg, ON Sid
9Austin Illman (#99) - Paris, ON Alberta Premiums Dark Horse

Novice Bucking Horse - Finals

1Peter Mast (#1292) - Wiarton , Ontario  
2Chase Strongman (#1179) - Utopia, ON Racers Edge
3William Stutzman (#1339) - South Bruce Peninsula , AB  
4Cody Younglao (#1318) - Tees Water, ON BW "Hitch"

Pole Bending

1Jennifer Rodger (#233) - Bayfield , ON  
2Patsy Wells (#133) - Maxwell, ON  
3Denise Stoddart (#198) - Auburn, Ontario  
4Deirdre Smullen (#683) - Uxbridge, Ontario  
5Kari Garrett (#718) - East Garafraxa, ON  
6Jazmine Kreische (#858) - Norwood, on  
7Brooklyn MacDougall (#1326) - Glencoe, ON  
8Mackenzie Finney (#852) - Bethany, On  
9Cayla Mursall Dick (#638) - Leamington, ON  
10Emilee Langford (#1246) - Petrolia, ON  

Saddlebronc

1Gideon Stutzman (#1062) - Owen Sound, Ontario  
2 OutAllan Mussell (#1338) - Kemptville, ON  
3 OutLester Bowman (#12) - Madoc, ON  

Youth Barrel Racing

1Emilee Langford (#1246) - Petrolia, ON  
2Brooklyn MacDougall (#1326) - Glencoe, ON  
3Katie Turner (#1086) - Manilla, Ontario  
4Breanna Linders (#694) - Sutton W, ON  
5Mack Moore (#1228) - Sandford, ON  
6Shaylynn Cornish (#1033) - Indian River, ON  

Youth Pole Bending

1Maddie McInerney (#1230) - Alton, ON  
2Breanna Linders (#694) - Sutton W, ON  
3Ashley Cornish (#1286) - Indian River, ON  
4Shaylynn Cornish (#1033) - Indian River, ON  
5Mack Moore (#1228) - Sandford, ON  
6Olivia DenHollander (#1254) - Exeter, ON  

Youth Steer Riding

1George Kroecker (#1336) - Langton , ON  
2Ben Hoogers (#1391) - Little Britain, ON  
3Patrick Cameron (#1346) - Oakwood, ON  
4Lorne Lickiss (#1085) - Sunderland, ON  
5Noah Van Every (#1372) - Hagersville, ON  

Rescue Race

1Shaylynn Cornish (#1033) - Indian River, ON
    Ashley Cornish (#1286) - - Indian River, ON
 
 
2Tory Fry (#353) - Enterprise, ON
    Andrew Deschamps (#564) - Notre Dame Nord, QC
 
 
3Montana Kerr (#1015) - Napanee , Ontario
    Manuel Ramos (#1375) - - Sarnia , ON
 
 
4Cheyenne Kerr (#1000) - Napanee, ON
    Cruz Villages (#1353) - Napanee, ON
 
 
5Rob Brown (#635) - East Garafraxa, ON
    Hannah Brown (#1232) - East Garafraxa, ON
 
 
';


The Central Rodeo League is powered by the Rodeo Management SystemTM
Powerful.Flexible.Automated.

Copyright © 2023 Rodeo Ready Ltd.

Rodeo Ready
"The Future of TraditionTM"

/rodeo-draw.php?rodeo_id=2319&org=CRL
CRL