Members Rodeo Schedule Draws Results 2019 Standings | 2018 Results 2018 Standings


Choose the rodeo to view.

Currently Viewing: Roblin Fair & Rodeo **Eastern Tour**

Official Draw

EventNameStock
Bareback
     Performance 1: Sat Aug 11, 06:00PM
1BAILEY PLAISIER (#2546C) - Oaklake, MB60 REAY BAY
2CALDER PETERSON (#2822C) - Glentworth, SK-2 UNDER DOG
3KYLE JOHNSON (#7774) - Bemidji, MN54 BAY WARRIOR
RR (#)S3 BLACK IRON
4 OutBRETT WILLIAMS (#2968) - Stavely, AB012 MEGGA BUCKS
     Performance 2: Sun Aug 12, 04:00PM
RR (#)-2 UNDER DOG
1 OutTRAVIS HEEB (#7777) - Lestock, SK012 MEGGA BUCKS
2 OutDANNY VANDENAMEELE (#7117C) - Langenburg, SKS3 BLACK IRON
Saddlebronc
     Performance 1: Sat Aug 11, 06:00PM
1COLT SMITH (#2960C) - Okotoks, ABS5 WAR CRAZY
2CHASE BOURQUE (#6649C) - Pelly, SKS2 BLACK CLOUD
4CHASE ZWEIFEL (#7428C) - Paradise Hill, SKC1 LAW & ORDER
RR (#)J14 DAYS & NIGHTS
3 OutBRODIE DINWOODIE (#2791C) - Brandon, MB840 DARK REMARK
     Performance 2: Sun Aug 12, 04:00PM
1JEREMY DILLON (#7519C) - Swift Current, SKS5 WAR CRAZY
2ANTHONY POTVIN (#2702C) - Austin, MBS6 SIKSIKIA SOLDIER
3LACHLAN MILLER (#2999) - Lestock, SKS2 BLACK CLOUD
4TIMOTHY COSTELLO (#7420C) - Swift Current, SKJ14 DAYS & NIGHTS
5NOLAN BLAIR (#19716) - Langenburg, SK840 DARK REMARK
RR (#)C1 LAW & ORDER
Bullriding
     Performance 1: Sat Aug 11, 06:00PM
1LOGAN PETERSON (#2795C) - Glentworth, SK426 LABELED GUNNER
2TJ LOEPPKY (#2646C) - Central Butte, SK310 SKY LOW
3CALEB BEDFORD (#2753C) - Macnutt, SK320 PIMPEN GENES
4TYSON SALMON (#2721C) - Stonewall, MBW4 RAINBOW WARRIOR
5CHANSE SWITZER (#2615C) - Hazenmore, SK317 HUSTLER
6MATTHEW TOMOLAK (#2606C) - Esterhazy, SK549 BOOGEYMAN
     Performance 2: Sun Aug 12, 04:00PM
2SEAN CLARK (#7717) - Coppersands, SK426 LABELED GUNNER
3TYSON THUE (#6761C) - Bengough, SK310 SKY LOW
RR (#)320 PIMPEN GENES
1 OutJON KOLOCHUK (#2836C) - St Francois Xavier, MB549 BOOGEYMAN
Tie Down Roping
     Performance 1: Sat Aug 11, 06:00PM
1MORGAN ANDERSON (#2937C) - Rockglen, SK  
2ROGER DUNHAM (#1550C) - Wawota, SK  
3PEYTON HAWTIN (#2927JC) - Miniota, MB  
4BLAINE SWITZER (#1117C) - Swift Current, SK  
5SHAWN WILLIAMSON (#1801C) - Mankota, SK  
6BRUCE DUNHAM (#3955) - Indian Head, SK  
     Performance 2: Sun Aug 12, 04:00PM
1CAREY BEVAN (#1242C) - Carievale, SK  
2ORY BROWN (#2467C) - Kenton, MB  
3SHANE BROWN (#1321C) - Virden, MB  
4SCOTT HARRIS (#2005C) - Stonewall, MB  
5AUSTIN AMEEL (#1798C) - Oxbow, SK  
6CODY GETZ (#1716C) - Balgonie, SK  
     Slack: Sun Aug 12, 09:00AM
1JUSTIN BRIDGEMAN (#1981C) - Binscarth, MB  
2STRAN DUNHAM (#2951JC) - Souris, MB  
3KEVIN DUNHAM (#2981C) - Souris, MB  
Steer Wrestling
     Performance 1: Sat Aug 11, 06:00PM
1MORGAN ANDERSON (#2937C) - Rockglen, SK  
2TJ LOEPPKY (#2646C) - Central Butte, SK  
3AUSTIN WHELPTON (#2726C) - Neepawa, MB  
4BRUCE DUNHAM (#3955) - Indian Head, SK  
5RILEY HAYES (#7248C) - Val Marie, SK  
6STEVEN COWAN (#1879C) - Gainsborough, SK  
7ZANE MARCENKO (#2840C) - Rockglen, SK  
8JUSTIN MILLER (#1931C) - Neepawa, MB  
     Performance 2: Sun Aug 12, 04:00PM
1ALISTAIR HAGAN (#1210C) - Virden, MB  
2CHARLIE KING (#2056C) - Virden, MB  
3SCOTT HARRIS (#2005C) - Stonewall, MB  
4AVERY BRIGDEN (#2345C) - Oak Lake, MB  
5LEIGHTON SCHROEDER (#2493C) - Brandon, MB  
6ANTHONY POTVIN (#2702C) - Austin, MB  
     Slack: Sun Aug 12, 09:00AM
1DEVON PORTER (#1822C) - Moosomin, SK  
2JUSTIN BRIDGEMAN (#1981C) - Binscarth, MB  
3DAN TOBER (#2377C) - Oxbow, SK  
4CLINT KELLY (#2600C) - Brandon, MB  
5TEE MCLEOD (#7253C) - Waldeck, SK  
6TREVOR VODON (#2789C) - Virden, MB  
7TERRANCE VODON (#2799C) - Virden, MB  
Ladies Barrel Racing
     Performance 1: Sat Aug 11, 06:00PM
1BRITTANY FORSYTH (#2693C) - Carnduff, SK  
2BARB SWITZER (#1990C) - Hazenmore, SK  
3TAMMY KELLY (#2913C) - Brandon, MB  ** Barrel Rep **
6KATIE COWAN (#1799C) - Gainsborough, SK  
7BAILEY BRIERE (#2755C) - Mankota, SK  
8TWILA ZUNTI (#2624C) - Unity, SK  
9BROOKE HELMECZI (#2622C) - Esterhazy, SK  
10ROBYN DENBOW (#1791C) - Boissevain, MB  
11CARLYNN CORBETT (#3000) - Grunthal, MB  
12LAURIE JOHNSON - BARTON (#1930C) - Outlook, SK  
13APRIL WILLIAMSON (#2740C) - Mankota, SK  
14MOLLY KELLEHER (#2523C) - Onanole, MB  
15DAWN - RAE GRAY (#2424C) - Kola, MB  
16KASSIDY WILLIAMSON (#2739C) - Mankota, SK  
17BECKY YOUNG (#2802C) - Tyvan, Sk, SK  
5 OutJOCELYN WILSON (#2906C) - Maple Creek, SK  
4 OutJAMIE DENBOW (#2731C) - Souris, MB  
     Performance 2: Sun Aug 12, 04:00PM
1NICOLE KMITA (#1515C) - Weyburn, SK  
2SYDNEY WINDJACK (#2864JC) - Maple Creek, SK  
3JENNIFER GETZ (#2530C) - Balgonie, SK  
4ERIN HAGAN (#1714C) - Virden, MB  
5AMARRA COLLINS (#2553P) - Arden, MB  
6SHAYANNE BEAR (#2891C) - Whitewood, SK  
7AUBRIE PARK (#2787JC) - Teulon, MB  
8NANCY NAYLEN (#2649C) - Maryfield, SK  
9KARLY LANZ (#2333C) - Carievale, SK  
10LAURA STOKES (#2677C) - Austin, MB  
11TORI FROESE (#1958C) - Carnduff, SK  
12KYLA BOHMER (#2998) - Arden, MB  
13MCKENZIE ROWE (#2438C) - Goodlands, MB  
14JULES SMYTHE (#19719) - Roblin, MB  
16ROBYN BROWN (#2885C) - Virden, MB  
17DANIELLE MORAN (#2989) - Russell, MB  
18ADRIENNE HANSON (#L7744) - Langbank, SK  
15 OutHELEN PEAKE (#2933C) - Binscarth, MB  
     Slack: Sun Aug 12, 09:00AM
1SHEENA DUNHAM (#2980C) - Souris, MB  
2MEGAN TULLY (#1994C) - Marquette, MB  
3ANN COLLEN (#2395C) - Virden, MB  
4BRITTANY WILEY (#2776C) - Manor, SK  
5MALLORY MAYERT (#2919C) - Waldeck, SK  
6SHERRI MOFFATT (#1950C) - Moosomin, SK  
7SANDRA SPENCER (#2972C) - Carnduff, SK  
9DAWN VANDERSTEEN (#2565C) - Langruth, MB  
10KYLIE GOMPF (#2857C) - Oaklake, MB  
11BAILEY MCCANNELL (#1924C) - Brandon, MB  
13CHLOE CROSSLEY (#2063C) - Moosomin, SK  
14JACEY CROSSLEY (#2459C) - Moosomin, SK  
15KARLI COWIE (#L7079C) - Mankota, SK  
12 OutMICHELLE HOLLANDS (#2805C) - Stonewall, MB  
8 OutAMANDA PORTER (#2479C) - Moosomin, SK  
Team Roping
     Performance 1: Sat Aug 11, 06:00PM
1JEREMY ROSS (#2305C) (H) - Estevan, SK
    MIKE LEEPART (#1341C) (F) - - Oak Lake, MB
 
 
2NATHAN KERNEL (#2819C) (H) - Virden, MB
    ROGER DUNHAM (#1550C) (F) - - Wawota, SK
 
 
3TY PATON (#2786C) (H) - Carnduff, SK
    JIM-BOB GOMERSALL (#2715C) (F) - Moose Jaw, SK
 
 
4ADRIAN MCKERCHAR (#1857C) (H) - Onanole, MB
    MURRAY MORAN (#1390C) (F) - - Brandon, MB
 
 
5DENTON DUNHAM (#7588) (H) - Indian Head, SK
    BRUCE DUNHAM (#3955) (F) - Indian Head, SK
 
 
6RILEY HAYES (#7248C) (H) - Val Marie, SK
    COLT KORNFELD (#2798JC) (F) - - Val Marie, SK
 
 
7CHANSE SWITZER (#2615C) (H) - - Hazenmore, SK
    BEN SWITZER (#1323C) (F) - Hazenmore, SK
 
 
8BLAINE SWITZER (#1117C) (H) - Swift Current, SK
    SHAWN WILLIAMSON (#1801C) (F) - Mankota, SK
 
 
9CHAD STILES (#800C) (H) - Brandon, MB
    TYSON SALMON (#2721C) (F) - - Stonewall, MB
 
 
10NEIL MILLER (#2515C) (H) - Neepawa, MB
    AUSTIN WHELPTON (#2726C) (F) - Neepawa, MB
 
 
11IAN BOX (#2902C) (H) - Corning, SK
    CONNOR BOX (#2903JC) (F) - Corning, SK
 
 
     Performance 2: Sun Aug 12, 04:00PM
1SKYLAR HAY (#2620C) (H) - - Poplar Point, MB
    CAREY BEVAN (#1242C) (F) - Carievale, SK
 
 
2TYSON THUE (#6761C) (H) - Bengough, SK
    BRAD THUE (#P686) (F) - Bengough, SK
 
 
3GREG NAYLEN (#2818C) (H) - Maryfield, SK
    WYATT NAYLEN (#2984JC) (F) - - Maryfield, SK
 
 
4SCOTT HARRIS (#2005C) (H) - Stonewall, MB
    AVERY BRIGDEN (#2345C) (F) - Oak Lake, MB
 
 
5AUSTIN CORNELSEN (#2800C) (H) - Onanole, MB
    RILEY HAY (#2621C) (F) - - Poplar Point, MB
 
 
6KADE PEAKE (#2770JC) (H) - Maple Creek, SK
    ORY BROWN (#2467C) (F) - - Kenton, MB
 
 
7ALISTAIR HAGAN (#1210C) (H) - Virden, MB
    MATT CAMPBELL (#2714C) (F) - - Virden, MB
 
 
8KOBE KMITA (#2716JC) (H) - - Weyburn, SK
    TYLER KMITA (#958C) (F) - Weyburn, SK
 
 
9LONNIE BROWN (#1320C) (H) - - Virden, MB
    SHANE BROWN (#1321C) (F) - Virden, MB
 
 
10TAYLOR WUDRICH (#2907C) (H) - Bow Island, AB
    TANNER JONES (#6699C) (F) - Maple Creek, SK
 
 
     Slack: Sun Aug 12, 09:00AM
1TEE MCLEOD (#7253C) (H) - Waldeck, SK
    SCOTT MCLEOD (#1116C) (F) - Waldeck, SK
 
 
2DEVON PORTER (#1822C) (H) - Moosomin, SK
    JUSTIN BRIDGEMAN (#1981C) (F) - - Binscarth, MB
 
 
3KOLT MCPHERSON (#2779C) (H) - - Stonewall, MB
    CHAD PLETT (#2046C) (F) - Grunthal, MB
 
 
4BART SPENCER (#2380C) (H) - Carnduff, SK
    KEVIN WILLIAMS (#1444C) (F) - Glenavon, SK
 
 
5DUSTIN CROMARTY (#2504C) (H) - Regina, SK
    JEFFREY EBERTS (#2970C) (F) - - Lumsden, SK
 
 
6CODY KELLY (#2562C) (H) - - Brandon, MB
    CLINT KELLY (#2600C) (F) - Brandon, MB
 
 
7TREVOR VODON (#2789C) (H) - - Virden, MB
    TERRANCE VODON (#2799C) (F) - Virden, MB
 
 
JR Girls Barrel Racing
     Performance 1: Sat Aug 11, 06:00PM
1CASSIDY GORDON (#2870JC) - Maple Creek, SK  
2MIA BOX (#2932JC) - Corning, SK  
4CALLIE HELMECZI (#2945JC) - Esterhazy, SK  
5SYDNEY MURPHY (#2869JC) - Maple Creek, SK  
6BROOKE HEINRICHS (#3015J) - Wawanesa, MB  
7REESE DENBOW (#2723JC) - Boissevain, MB  
8KAYBREE ZUNTI (#2848JC) - Unity, SK  
3 OutJANAE WILSON (#2865C) - Maple Creek, SK  
9 OutLILY WILSON (#2905JC) - Maple Creek, SK  
     Performance 2: Sun Aug 12, 04:00PM
1CIERA ROMANOW (#2947JC) - Corning, SK  
2BROOKLYN SHAUF (#2982J) - Davin, SK  
3MACKENZIE SHAUF (#2948JC) - Davin, SK  
4GRACIE HILLRUD (#2994JC) - Ceylon, SK  
5HARLEY HAGAN (#2893JC) - Virden, MB  
6CASSIE PEAKE (#2900JC) - Binscarth, MB  
7MAZEY HILLRUD (#2993JC) - Ceylon, SK  
8TYRA KMITA (#2866JC) - Weyburn, SK  
     Slack: Sun Aug 12, 09:00AM
1ABBY COLLEN (#2879JC) - Virden, MB  
2LARAMIE LOCKIE (#2780JC) - Waskada, MB  
3GRACE MACZA (#2809JC) - High River, AB  
4JORGIA PLETT (#2911JC) - Grunthal, MB  
5MELAYNA LOCKIE (#2765JC) - Waskada, MB  
JR Steer Riding
     Performance 1: Sat Aug 11, 06:00PM
1JESSE OZIRNEY (#3001JC) - Grenfell, SK  
2KADE MCDONALD (#2814JC) - Melville, SK  
3ASHTEN HAWTIN (#2889JC) - Miniota, MB  
4GRADY YOUNG (#2842JC) - Tyvan, SK  
5BRAYDEN SHORE (#2969J) - Saskatoon, SK  
6SEAN WHEELANS (#2895JC) - Reston, MB  
7CODY FITZPATRICK (#2687JC) - Glenewen, SK  
8WALKER ZWEIFEL (#7797C) - Paradise Hill, SK  
     Performance 2: Sun Aug 12, 04:00PM
1TANNER SKENE (#2873JC) - Prince Albert, SK  
2DAWSON GARVEY (#2882JC) - Wapella, SK  
3KOBE KMITA (#2716JC) - Weyburn, SK  
6CYSON ROMANOW (#2946JC) - Corning, SK  
7KEGAN KMITA (#2899JC) - Weyburn, SK  
5 OutKOLBY SKENE (#3016J) - Prince Albert, SK  
4 OutGAGE HILLIS (#2990JC) - Lloydminster, SK  
Novice Bareback
     Performance 1: Sat Aug 11, 06:00PM
2CASEY BEAR (#2756C) - Whitewood, SK  
1 OutCACHE BUCHBERGER (#19718) - Langenburg, SK  



The Manitoba Rodeo Cowboys Association is powered by the Rodeo Management SystemTM    Powerful.Flexible.Automated.


MRCA