Members Rodeo Schedule Draws Results 2019 Standings | 2018 Results 2018 Standings


Choose the rodeo to view.

Currently Viewing: Spy Hill & District Sports Days **Eastern Tour**

Official Draw

EventNameStock
Bareback
     Performance 1: Sat Aug 11, 01:00PM
1BAILEY PLAISIER (#2546C) - Oaklake, MB200 SWEET NOTHING
4KYLE JOHNSON (#7774) - Bemidji, MN88 DILLY DILLY
RR (#)326 DEVILS PROMISE
2 OutJOHNNY BARTSCH (#2853C) - Carman, MB571 LINE OF FIRE
5 OutBRETT WILLIAMS (#2968) - Stavely, AB268 NOTHING BUT SMOKE
3 OutDANNY VANDENAMEELE (#7117C) - Langenburg, SK232 BETTE DAVIS
     Performance 2: Sun Aug 12, 01:00PM
1CALDER PETERSON (#2822C) - Glentworth, SK056 UNFORGIVEN
2TRAVIS HEEB (#7777) - Lestock, SK45 TALL ORDER
RR (#)326 DEVILS PROMISE
Saddlebronc
     Performance 1: Sat Aug 11, 01:00PM
1BRODIE DINWOODIE (#2791C) - Brandon, MB867 ANOTHER BROTHER
2COLT SMITH (#2960C) - Okotoks, AB101 TOP SHELF
3ANTHONY POTVIN (#2702C) - Austin, MB005 WHEEL HOUSE
4CHASE ZWEIFEL (#7428C) - Paradise Hill, SK635 LARAMIE
5CHASE BOURQUE (#6649C) - Pelly, SK333 RATHER SPECIAL
RR (#)801 WRECKING BALL
     Performance 2: Sun Aug 12, 01:00PM
1NOLAN BLAIR (#19716) - Langenburg, SK819 OUTBACK JACK
2TIMOTHY COSTELLO (#7420C) - Swift Current, SK631 JUDGEMENT DAY
3JEREMY DILLON (#7519C) - Swift Current, SK901 UGLY TRUTH
4LACHLAN MILLER (#2999) - Lestock, SK48 BIG JAKE
RR (#)801 WRECKING BALL
Bullriding
     Performance 1: Sat Aug 11, 01:00PM
1TYSON SALMON (#2721C) - Stonewall, MB306 REFLECTION
2TJ LOEPPKY (#2646C) - Central Butte, SK15 SMART ATTACK
3SEAN CLARK (#7717) - Coppersands, SK552 JUNGLE MONKEY
4CHANSE SWITZER (#2615C) - Hazenmore, SK-55 SEND IT
5TYSON THUE (#6761C) - Bengough, SK071 WHIZ BANG
RR (#)017 YOUNG GUN
     Performance 2: Sun Aug 12, 01:00PM
1DENNIS GILCHUK (#6854C) - Spy Hill, SK144 SLAP SHOT
2CALEB BEDFORD (#2753C) - Macnutt, SK016 CATCH ME
3MATTHEW TOMOLAK (#2606C) - Esterhazy, SK22 BRINDLE BOB
4LOGAN PETERSON (#2795C) - Glentworth, SK137 GOLDEN GUN
RR (#)017 YOUNG GUN
5 OutJON KOLOCHUK (#2836C) - St Francois Xavier, MB071 WHIZ BANG
Tie Down Roping
     Performance 1: Sat Aug 11, 01:00PM
1ORY BROWN (#2467C) - Kenton, MB  
2JUSTIN BRIDGEMAN (#1981C) - Binscarth, MB  
3BLAINE SWITZER (#1117C) - Swift Current, SK  
4PEYTON HAWTIN (#2927JC) - Miniota, MB  
5SHAWN WILLIAMSON (#1801C) - Mankota, SK  
     Performance 2: Sun Aug 12, 01:00PM
1MORGAN ANDERSON (#2937C) - Rockglen, SK  
2STRAN DUNHAM (#2951JC) - Souris, MB  
3ROGER DUNHAM (#1550C) - Wawota, SK  
4BRUCE DUNHAM (#3955) - Indian Head, SK  
5KEVIN DUNHAM (#2981C) - Souris, MB  
     Slack: Sun Aug 12, 09:00AM
1SHANE BROWN (#1321C) - Virden, MB  
2CODY GETZ (#1716C) - Balgonie, SK  
3SCOTT HARRIS (#2005C) - Stonewall, MB  
4AUSTIN AMEEL (#1798C) - Oxbow, SK  
5CAREY BEVAN (#1242C) - Carievale, SK  
Steer Wrestling
     Performance 1: Sat Aug 11, 01:00PM
1DAN TOBER (#2377C) - Oxbow, SK  
2ANTHONY POTVIN (#2702C) - Austin, MB  
3RILEY HAYES (#7248C) - Val Marie, SK  
4ZANE MARCENKO (#2840C) - Rockglen, SK  
5TJ LOEPPKY (#2646C) - Central Butte, SK  
6STEVEN COWAN (#1879C) - Gainsborough, SK  
7ALISTAIR HAGAN (#1210C) - Virden, MB  
8JUSTIN BRIDGEMAN (#1981C) - Binscarth, MB  
9DEVON PORTER (#1822C) - Moosomin, SK  
10CHARLIE KING (#2056C) - Virden, MB  
     Performance 2: Sun Aug 12, 01:00PM
1TERRANCE VODON (#2799C) - Virden, MB  
2TREVOR VODON (#2789C) - Virden, MB  
3MORGAN ANDERSON (#2937C) - Rockglen, SK  
4TEE MCLEOD (#7253C) - Waldeck, SK  
5AUSTIN WHELPTON (#2726C) - Neepawa, MB  
6CLINT KELLY (#2600C) - Brandon, MB  
7BRUCE DUNHAM (#3955) - Indian Head, SK  
8JUSTIN MILLER (#1931C) - Neepawa, MB  
     Slack: Sun Aug 12, 09:00AM
1AVERY BRIGDEN (#2345C) - Oak Lake, MB  
2LEIGHTON SCHROEDER (#2493C) - Brandon, MB  
3SCOTT HARRIS (#2005C) - Stonewall, MB  
Ladies Barrel Racing
     Performance 1: Sat Aug 11, 01:00PM
1KASSIDY WILLIAMSON (#2739C) - Mankota, SK  
2LAURIE JOHNSON - BARTON (#1930C) - Outlook, SK  
3SANDRA SPENCER (#2972C) - Carnduff, SK  
4SHAYANNE BEAR (#2891C) - Whitewood, SK  
5BAILEY MCCANNELL (#1924C) - Brandon, MB  
6APRIL WILLIAMSON (#2740C) - Mankota, SK  
7DAWN VANDERSTEEN (#2565C) - Langruth, MB  
8TORI FROESE (#1958C) - Carnduff, SK  
11DANIELLE MORAN (#2989) - Russell, MB  
12BAILEY BRIERE (#2755C) - Mankota, SK  
13KYLIE GOMPF (#2857C) - Oaklake, MB  
14BARB SWITZER (#1990C) - Hazenmore, SK  
15KATIE COWAN (#1799C) - Gainsborough, SK  
16ERIN HAGAN (#1714C) - Virden, MB  
18TWILA ZUNTI (#2624C) - Unity, SK  
10 OutMICHELLE HOLLANDS (#2805C) - Stonewall, MB  
9 OutAMANDA PORTER (#2479C) - Moosomin, SK  ** Barrel Rep **
17 OutHELEN PEAKE (#2933C) - Binscarth, MB  
     Performance 2: Sun Aug 12, 01:00PM
1NICOLE KMITA (#1515C) - Weyburn, SK  
2CHLOE CROSSLEY (#2063C) - Moosomin, SK  
3ANN COLLEN (#2395C) - Virden, MB  
5BRITTANY WILEY (#2776C) - Manor, SK  
6SHEENA DUNHAM (#2980C) - Souris, MB  
7MALLORY MAYERT (#2919C) - Waldeck, SK  
8DAWN - RAE GRAY (#2424C) - Kola, MB  
9MIKAYLA BOUTCHER (#P7070) - Spy Hill, SK  
10BRITTANY FORSYTH (#2693C) - Carnduff, SK  
11JACEY CROSSLEY (#2459C) - Moosomin, SK  
12SHERRI MOFFATT (#1950C) - Moosomin, SK  
14BROOKE HELMECZI (#2622C) - Esterhazy, SK  
15BECKY YOUNG (#2802C) - Tyvan, Sk, SK  
16MEGAN TULLY (#1994C) - Marquette, MB  
17NANCY NAYLEN (#2649C) - Maryfield, SK  
18KARLI COWIE (#L7079C) - Mankota, SK  
4 OutJOCELYN WILSON (#2906C) - Maple Creek, SK  
13 OutAPRIL WILBRAHAM (#2934C) - Stoughton, SK  
     Slack: Sun Aug 12, 09:00AM
1ROBYN DENBOW (#1791C) - Boissevain, MB  
2SYDNEY WINDJACK (#2864JC) - Maple Creek, SK  
3AMARRA COLLINS (#2553P) - Arden, MB  
4KARLY LANZ (#2333C) - Carievale, SK  
5LAURA STOKES (#2677C) - Austin, MB  
6CARLYNN CORBETT (#3000) - Grunthal, MB  
7ROBYN BROWN (#2885C) - Virden, MB  
8KYLA BOHMER (#2998) - Arden, MB  
9ADRIENNE HANSON (#L7744) - Langbank, SK  
10AUBRIE PARK (#2787JC) - Teulon, MB  
11TAMMY KELLY (#2913C) - Brandon, MB  
12MOLLY KELLEHER (#2523C) - Onanole, MB  
14MCKENZIE ROWE (#2438C) - Goodlands, MB  
13 OutJAMIE DENBOW (#2731C) - Souris, MB  
Team Roping
     Performance 1: Sat Aug 11, 01:00PM
1KADE PEAKE (#2770JC) (H) - Maple Creek, SK
    ORY BROWN (#2467C) (F) - - Kenton, MB
 
 
2CHAD STILES (#800C) (H) - Brandon, MB
    TYSON SALMON (#2721C) (F) - - Stonewall, MB
 
 
3RILEY HAYES (#7248C) (H) - Val Marie, SK
    COLT KORNFELD (#2798JC) (F) - - Val Marie, SK
 
 
4DEVON PORTER (#1822C) (H) - - Moosomin, SK
    JUSTIN BRIDGEMAN (#1981C) (F) - Binscarth, MB
 
 
5BART SPENCER (#2380C) (H) - Carnduff, SK
    KEVIN WILLIAMS (#1444C) (F) - Glenavon, SK
 
 
6BLAINE SWITZER (#1117C) (H) - Swift Current, SK
    SHAWN WILLIAMSON (#1801C) (F) - Mankota, SK
 
 
7BRAD THUE (#P686) (H) - Bengough, SK
    TYSON THUE (#6761C) (F) - Bengough, SK
 
 
8JEREMY ROSS (#2305C) (H) - Estevan, SK
    MIKE LEEPART (#1341C) (F) - - Oak Lake, MB
 
 
9VICTOR MADGE (#19715) (H) - - Esterhazy, SK
    BRETT GAUBE (#2475C) (F) - Weyburn, SK
 
 
10CHANSE SWITZER (#2615C) (H) - - Hazenmore, SK
    BEN SWITZER (#1323C) (F) - Hazenmore, SK
 
 
11JOEL BUCHBERGER (#19713) (H) - Langenburg, SK
    JASON BUCHBERGER (#19714) (F) - - Langenburg, SK
 
 
12ALISTAIR HAGAN (#1210C) (H) - Virden, MB
    MATT CAMPBELL (#2714C) (F) - - Virden, MB
 
 
     Performance 2: Sun Aug 12, 01:00PM
1TREVOR VODON (#2789C) (H) - - Virden, MB
    TERRANCE VODON (#2799C) (F) - Virden, MB
 
 
2CODY KELLY (#2562C) (H) - - Brandon, MB
    CLINT KELLY (#2600C) (F) - Brandon, MB
 
 
3DUSTIN CROMARTY (#2504C) (H) - Regina, SK
    JEFFREY EBERTS (#2970C) (F) - - Lumsden, SK
 
 
4TEE MCLEOD (#7253C) (H) - Waldeck, SK
    SCOTT MCLEOD (#1116C) (F) - Waldeck, SK
 
 
5TY PATON (#2786C) (H) - Carnduff, SK
    JIM-BOB GOMERSALL (#2715C) (F) - Moose Jaw, SK
 
 
6DENTON DUNHAM (#7588) (H) - Indian Head, SK
    BRUCE DUNHAM (#3955) (F) - Indian Head, SK
 
 
7IAN BOX (#2902C) (H) - Corning, SK
    CONNOR BOX (#2903JC) (F) - Corning, SK
 
 
8KOBE KMITA (#2716JC) (H) - - Weyburn, SK
    TYLER KMITA (#958C) (F) - Weyburn, SK
 
 
9GREG NAYLEN (#2818C) (H) - Maryfield, SK
    WYATT NAYLEN (#2984JC) (F) - - Maryfield, SK
 
 
10KOLT MCPHERSON (#2779C) (H) - - Stonewall, MB
    CHAD PLETT (#2046C) (F) - Grunthal, MB
 
 
11NATHAN KERNEL (#2819C) (H) - Virden, MB
    ROGER DUNHAM (#1550C) (F) - - Wawota, SK
 
 
12NEIL MILLER (#2515C) (H) - Neepawa, MB
    AUSTIN WHELPTON (#2726C) (F) - Neepawa, MB
 
 
     Slack: Sun Aug 12, 09:00AM
1SCOTT HARRIS (#2005C) (H) - Stonewall, MB
    AVERY BRIGDEN (#2345C) (F) - Oak Lake, MB
 
 
2ADRIAN MCKERCHAR (#1857C) (H) - Onanole, MB
    MURRAY MORAN (#1390C) (F) - - Brandon, MB
 
 
4AUSTIN CORNELSEN (#2800C) (H) - Onanole, MB
    RILEY HAY (#2621C) (F) - - Poplar Point, MB
 
 
5SKYLAR HAY (#2620C) (H) - - Poplar Point, MB
    CAREY BEVAN (#1242C) (F) - Carievale, SK
 
 
6LONNIE BROWN (#1320C) (H) - - Virden, MB
    SHANE BROWN (#1321C) (F) - Virden, MB
 
 
7TAYLOR WUDRICH (#2907C) (H) - Bow Island, AB
    TANNER JONES (#6699C) (F) - Maple Creek, SK
 
 
JR Girls Barrel Racing
     Performance 1: Sat Aug 11, 01:00PM
1MELAYNA LOCKIE (#2765JC) - Waskada, MB  
2BROOKLYN SHAUF (#2982J) - Davin, SK  
3CIERA ROMANOW (#2947JC) - Corning, SK  
4MAZEY HILLRUD (#2993JC) - Ceylon, SK  
5CASSIE PEAKE (#2900JC) - Binscarth, MB  
6LARAMIE LOCKIE (#2780JC) - Waskada, MB  
7GRACIE HILLRUD (#2994JC) - Ceylon, SK  
8MACKENZIE SHAUF (#2948JC) - Davin, SK  
9HARLEY HAGAN (#2893JC) - Virden, MB  
10KAYBREE ZUNTI (#2848JC) - Unity, SK  
     Performance 2: Sun Aug 12, 01:00PM
2JORGIA PLETT (#2911JC) - Grunthal, MB  
3MIA BOX (#2932JC) - Corning, SK  
4CALLIE HELMECZI (#2945JC) - Esterhazy, SK  
5ABBY COLLEN (#2879JC) - Virden, MB  
6TYRA KMITA (#2866JC) - Weyburn, SK  
8BROOKE HEINRICHS (#3015J) - Wawanesa, MB  
1 OutLILY WILSON (#2905JC) - Maple Creek, SK  
7 OutJANAE WILSON (#2865C) - Maple Creek, SK  
     Slack: Sun Aug 12, 09:00AM
1SYDNEY MURPHY (#2869JC) - Maple Creek, SK  
2CASSIDY GORDON (#2870JC) - Maple Creek, SK  
3REESE DENBOW (#2723JC) - Boissevain, MB  
JR Steer Riding
     Performance 1: Sat Aug 11, 01:00PM
1JESSE OZIRNEY (#3001JC) - Grenfell, SK  
2KADE MCDONALD (#2814JC) - Melville, SK  
3CYSON ROMANOW (#2946JC) - Corning, SK  
4CODY FITZPATRICK (#2687JC) - Glenewen, SK  
5BRAYDEN SHORE (#2969J) - Saskatoon, SK  
6ASHTEN HAWTIN (#2889JC) - Miniota, MB  
7GAGE HILLIS (#2990JC) - Lloydminster, SK  
8WALKER ZWEIFEL (#7797C) - Paradise Hill, SK  
     Performance 2: Sun Aug 12, 01:00PM
1GRADY YOUNG (#2842JC) - Tyvan, SK  
2KOBE KMITA (#2716JC) - Weyburn, SK  
3DAWSON GARVEY (#2882JC) - Wapella, SK  
5KEGAN KMITA (#2899JC) - Weyburn, SK  
6TANNER SKENE (#2873JC) - Prince Albert, SK  
7SEAN WHEELANS (#2895JC) - Reston, MB  
8WYATT KENNEDY (#2958JC) - Mcauley, MB  
4 OutKOLBY SKENE (#3016J) - Prince Albert, SK  



The Manitoba Rodeo Cowboys Association is powered by the Rodeo Management SystemTM    Powerful.Flexible.Automated.


MRCA