Members Rodeo Schedule Draws Results 2019 Standings | 2018 Results 2018 Standings


Choose the rodeo to view.

Currently Viewing: Roblin Fair & Rodeo

Official Draw

EventNameStock
Bareback
     Performance 1: Sat Aug 10, 06:30PM
1TRAVIS HEEB (#3076) - Lestock, SKS3 BLACK IRON
2TRAVIS HEEB (#3076) - Lestock, SK012 MEGGA BUCKS
3RR (#)60 REAY BAY
4 OutANDY PEDRANA (#C-7907) - Didsbury, AB310 310 To Yuma
5 OutANDY PEDRANA (#C-7907) - Didsbury, AB3 Majestic Colour
Saddlebronc
     Performance 1: Sat Aug 10, 06:30PM
1COLT SMITH (#2960C) - Okotoks, ABJ14 DAYS & NIGHTS
2LOGAN YOUNG (#C-7589C) - Caroline, ABS12 BAD MEDICINE
3LACHLAN MILLER (#7643C) - Lestock, SK81 Lady Bug
4MARK REDMOND (#3060) - Wilcox, SK238 SMOKE SIGNAL
5COLT SMITH (#2960C) - Okotoks, AB023 SUGAR KICK
6MARK REDMOND (#3060) - Wilcox, SKS5 WAR CRAZY
7LACHLAN MILLER (#7643C) - Lestock, SK231 Black Betty
8LOGAN YOUNG (#C-7589C) - Caroline, AB511 Rotten Ralph
9RR (#)227 KINKY BOOTS
     Performance 2: Sun Aug 11, 04:00PM
1BLAINE LEE (#3067) - Hamiota, MB238 SMOKE SIGNAL
2TYLER WINTERS (#2663C) - Douglas, MB-35 WINTERING HILLS
3TYLER WINTERS (#2663C) - Douglas, MBJ14 DAYS & NIGHTS
4RR (#)81 Lady Bug
Bullriding
     Performance 1: Sat Aug 10, 06:30PM
1TYSON SALMON (#2721C) - Stonewall, MB569 SHOW ROOSTER
2JOSHUA KERDA (#2730C) - St. Malo, MB426 LABELED GUNNER
3WYATT LAVALLEE (#2875C) - Poplar Point, MB544 Hell Proof
4COLT SMITH (#2960C) - Okotoks, AB451 HIGH STAKES
5RR (#)549 BOOGEYMAN
6 OutBRADY SMITH (#3069) - Melville, SK166 SIPPIN ON FIRE
7 OutJON KOLOCHUK (#2836C) - St Francois Xavier, MB310 Sky Low
     Performance 2: Sun Aug 11, 04:00PM
1SEAN CLARK (#BRC108) - Coppersands, SK451 HIGH STAKES
2COLTEN ABRAHAMSON (#3026) - Pelly, SK549 BOOGEYMAN
3TYSON THUE (#BRC321C) - Bengough, SK166 SIPPIN ON FIRE
4RR (#)310 SKY LOW
5 OutCHANSE SWITZER (#2615C) - Hazenmore, SK569 SHOW ROOSTER
6 OutCOLT KORNFELD (#2798JC) - Val Marie, SK544 Hell Proof
Tie Down Roping
     Performance 1: Sat Aug 10, 06:30PM
1DUANE CAUMARTIN (#2022C) - Mccreary, MB  
2TY PATON (#2786C) - Carnduff, SK  
3SHAWN WILLIAMSON (#1801C) - Mankota, SK  
4ORY BROWN (#2467C) - Kenton, MB  
5BLAINE SWITZER (#1117C) - Swift Current, SK  
6SHANE BROWN (#1321C) - Virden, MB  
7SHANE MCCANNELL (#2976JC) - Pierson, MB  
     Performance 2: Sun Aug 11, 04:00PM
1JUSTIN BRIDGEMAN (#1981C) - Binscarth, MB  
2SHAY STEWART (#3027J) - Carnduff, SK  
3ROGER DUNHAM (#1550C) - Wawota, SK  
4BRETT STEWART (#3063C) - Carnduff, SK  
5AUSTIN AMEEL (#1798C) - Oxbow, SK  
     Slack: Sun Aug 11, 09:00AM
1KEVIN DUNHAM (#2981C) - Souris, MB  
2RYAN RUSK (#1492C) - Gainsborough, SK  
3STRAN DUNHAM (#2951JC) - Souris, MB  
Steer Wrestling
     Performance 1: Sat Aug 10, 06:30PM
1COLT SMITH (#2960C) - Okotoks, AB  
2STEVEN COWAN (#1879C) - Gainsborough, SK  
3TERRANCE VODON (#2799C) - Virden, MB  
4TREVOR VODON (#2789C) - Virden, MB  
5ALISTAIR HAGAN (#1210C) - Virden, MB  
     Performance 2: Sun Aug 11, 04:00PM
1AVERY BRIGDEN (#2345C) - Oak Lake, MB  
2DAN TOBER (#2377C) - Oxbow, SK  
3LEIGHTON SCHROEDER (#2493C) - Brandon, MB  
4DEVON PORTER (#1822C) - Moosomin, SK  
5CHARLIE KING (#2056C) - Virden, MB  
6JUSTIN MILLER (#1931C) - Neepawa, MB  
7JOE KING (#1745C) - Virden, MB  
8AUSTIN WHELPTON (#2726C) - Neepawa, MB  
9SCOTT HARRIS (#2005C) - Stonewall, MB  
10CLINT KELLY (#2600C) - Brandon, MB  
Ladies Barrel Racing
     Performance 1: Sat Aug 10, 06:30PM
1MALLORY MAYERT (#2919C) - Waldeck, SK  
2KASSIDY WILLIAMSON (#2739C) - Mankota, SK  
3JAMIE MCDONALD (#19796) - Roblin, MB  
4APRIL WILLIAMSON (#2740C) - Mankota, SK  
5BRIANNA GIBSON (#3070) - Alameda, SK  
6ERIN HAGAN (#1714C) - Virden, MB  
7KASITY MCDONALD (#19797) - Roblin, MB  
8SANDRA SPENCER (#2972C) - Carnduff, SK  
9CIERA ROMANOW (#2947JC) - Corning, SK  
10KATIE COWAN (#1799C) - Gainsborough, SK  
11RACHELLE BOYES (#1007C) - Souris, MB  
12RACHELLE MCCANNELL (#2379C) - Pierson, MB  
13ANGELA DOERKSEN (#3020) - Kleefeld, MB  
14 OutNICOLE PANA (#2638C) - Mortlach, SK  
     Performance 2: Sun Aug 11, 04:00PM
1SHAYANNE BEAR (#2891C) - Whitewood, SK  
2MEGAN EDWARDS (#2465C) - Rivers, MB  
3JUSTINE CORNELSEN (#2375C) - Onanole, MB  
4KYLIE GOMPF (#2857C) - Oaklake, MB  
5DAWN - RAE GRAY (#2424C) - Kola, MB  
6JACEY CROSSLEY (#2459C) - Moosomin, SK  
7BRITTANY WILEY (#2776C) - Manor, SK  
8MICHELLE DAVEY (#1289C) - Brandon, MB  
9CHLOE CROSSLEY (#2063C) - Moosomin, SK  
10MOLLY KELLEHER (#2523C) - Onanole, MB  
11RAE LYNG (#2443C) - Virden, MB  
12BARB SWITZER (#1990C) - Hazenmore, SK  
13GRACIE FAWNS (#2820JC) - Gilbert Plains, MB  
14 OutTORI COLOSIMO (#2949C) - Alexander, MB  
15 OutNANCY NAYLEN (#2649C) - Maryfield, SK  
     Slack: Sun Aug 11, 09:00AM
1MEGAN TULLY (#1994C) - Marquette, MB  
2ASHLEY SCHROEDER (#1751C) - Brandon, MB  
3JENNA MCKAY (#2918JC) - Swan River, MB  
4MCKENZIE ROWE (#2438C) - Goodlands, MB  
5SHEENA DUNHAM (#2980C) - Souris, MB  
Team Roping
     Performance 1: Sat Aug 10, 06:30PM
1TYRELL HICKS (#2728C) (H) - Mortlach, SK
    CONNOR STEINBACH (#3029) (F) - - Moosjaw, SK
 
 
2CHAD STILES (#800C) (H) - Brandon, MB
    TYSON SALMON (#2721C) (F) - - Stonewall, MB
 
 
3BART SPENCER (#2380C) (H) - Carnduff, SK
    BRETT GAUBE (#2475C) (F) - Weyburn, SK
 
 
4TY PATON (#2786C) (H) - Carnduff, SK
    JIM-BOB GOMERSALL (#2715C) (F) - Moose Jaw, SK
 
 
5BLAINE SWITZER (#1117C) (H) - Swift Current, SK
    SHAWN WILLIAMSON (#1801C) (F) - Mankota, SK
 
 
6DUANE CAUMARTIN (#2022C) (H) - - Mccreary, MB
    ORY BROWN (#2467C) (F) - Kenton, MB
 
 
7ALISTAIR HAGAN (#1210C) (H) - Virden, MB
    SHANE BROWN (#1321C) (F) - - Virden, MB
 
 
8TREVOR VODON (#2789C) (H) - - Virden, MB
    TERRANCE VODON (#2799C) (F) - Virden, MB
 
 
9TYLER VODON (#3002JC) (H) - Virden, MB
    SHANE MCCANNELL (#2976JC) (F) - - Pierson, MB
 
 
10KOLT MCPHERSON (#2779C) (H) - - Stonewall, MB
    CHAD PLETT (#2046C) (F) - Grunthal, MB
 
 
     Performance 2: Sun Aug 11, 04:00PM
1BEN SWITZER (#1323C) (H) - Hazenmore, SK
    COLT KORNFELD (#2798JC) (F) - - Val Marie, SK
 
 
2AUSTIN WHELPTON (#2726C) (H) - Neepawa, MB
    KEVIN MCKINNON (#2783C) (F) - - Virden, MB
 
 
3AUSTIN AMEEL (#1798C) (H) - Oxbow, SK
    ROGER DUNHAM (#1550C) (F) - - Wawota, SK
 
 
4DEVON PORTER (#1822C) (H) - Moosomin, SK
    HAYDEN WHELPTON (#3044J) (F) - - Neepawa, MB
 
 
5NEIL MILLER (#2515C) (H) - Neepawa, MB
    WARD CUTLER (#904C) (F) - - Virden, MB
 
 
6ADRIAN MCKERCHAR (#1857C) (H) - Onanole, MB
    MURRAY MORAN (#1390C) (F) - - Brandon, MB
 
 
7AUSTIN CORNELSEN (#2800C) (H) - - Onanole, MB
    JUSTIN BRIDGEMAN (#1981C) (F) - Binscarth, MB
 
 
8JUSTIN MILLER (#1931C) (H) - Neepawa, MB
    LES BROWN (#3071) (F) - Virden, MB
 
 
9TRYAN WELLS (#2576C) (H) - Goodlands, MB
    DARCY NEUFELD (#3050) (F) - - Deloraine, MB
 
 
10JESSE NEUFELD (#3057J) (H) - Deloraine, MB
    CHET NEUFELD (#3058J) (F) - - Deloraine, MB
 
 
11RYAN STOLSON (#3028) (H) - Hodgeville, SK
    MARK PETERS (#19794) (F) - - Swift Current, SK
 
 
12CODY KELLY (#2562C) (H) - - Brandon, MB
    CLINT KELLY (#2600C) (F) - Brandon, MB
 
 
     Slack: Sun Aug 11, 09:00AM
1SKYLAR HAY (#2620C) (H) - Poplar Point, MB
    RILEY HAY (#2621C) (F) - - Poplar Point, MB
 
 
2CLINTON SCHROEDER (#2318C) (H) - Brandon, MB
    STAN SCHROEDER (#1544C) (F) - - Brandon, MB
 
 
3JEREMY ROSS (#2305C) (H) - Estevan, SK
    MIKE LEEPART (#1341C) (F) - - Oak Lake, MB
 
 
4DUSTIN CROMARTY (#2504C) (H) - Regina, SK
    JEFFREY EBERTS (#2970C) (F) - - Lumsden, SK
 
 
JR Girls Barrel Racing
     Performance 1: Sat Aug 10, 06:30PM
1HARLEY HAGAN (#2893JC) - Virden, MB  
2MADDY MCGEE (#3045J) - Deloraine, MB  
3TARA LYNN CAUMARTIN (#3062J) - Mccreary, MB  
4JORGIA PLETT (#2911JC) - Grunthal, MB  
5CASSIDY GORDON (#2870JC) - Maple Creek, SK  
6ANDEE COWAN (#3051J) - Gainsborough, SK  
7JACEY BOYES (#2655JC) - Souris, MB  
8SYDNEY MURPHY (#2869JC) - Maple Creek, SK  
     Performance 2: Sun Aug 11, 04:00PM
1CHLOEE FAWNS (#3061J) - Gilbert Plains, MB  
2KIRBY GRAY (#3023J) - Kola, MB  
3DESIREE MOORE (#2944JC) - Carnduff, SK  
4SHAY LYN DUDAR (#3066J) - Ethelbert, MB  
5GAGE TURPIE (#3052J) - Elkhorn, MB  
6KALBRY PEARSON (#3032J) - Mcauley, MB  
7GRACE MACZA (#2809JC) - High River, AB  
     Slack: Sun Aug 11, 09:00AM
1LEXIE HOLLINGSHEAD (#3048J) - Moosomin, SK  
2MELAYNA LOCKIE (#2765JC) - Waskada, MB  
3SADIE HOLLINGSHEAD (#3049J) - Moosomin, SK  
4LARAMIE LOCKIE (#2780JC) - Waskada, MB  
5REESE DENBOW (#2723JC) - Boissevain, MB  
JR Steer Riding
     Performance 1: Sat Aug 10, 06:30PM
1TANNER SKENE (#2873JC) - Prince Albert, SK  
2CYSON ROMANOW (#2946JC) - Corning, SK  
3KASPER GURSKI (#3068J) - Melville, SK  
4JESSE OZIRNEY (#3001JC) - Grenfell, SK  
5 OutSEAN WHEELANS (#2895JC) - Reston, MB  
     Performance 2: Sun Aug 11, 04:00PM
1COLE CHAPMAN (#3013JC) - Alexander, MB  
2TRAVAN BEVAN (#2992JC) - Carievale, SK  
3DANE PEARSON (#3033J) - Mcauley, MB  
4LAINE CHAPMAN (#3012JC) - Alexander, MB  
5CODY FITZPATRICK (#2687JC) - Glenewen, SK  
6ASHTEN HAWTIN (#2889JC) - Miniota, MB  
Novice Bareback
     Performance 1: Sat Aug 10, 06:30PM
1 OutWACEY COTE (#7115C) - , SK  
Novice Saddlebronc
     Performance 2: Sun Aug 11, 04:00PM
1BLAINE LEE (#3067) - Hamiota, MB  



The Manitoba Rodeo Cowboys Association is powered by the Rodeo Management SystemTM    Powerful.Flexible.Automated.


MRCA