Members Rodeo Schedule DrawsResults 2024 Standings | 2023 Results 2023 Standings


All Around Standings

Girls Pee Wee All Around

UYRA #NameTotal
488Bexlee Bunot46
391Meadow Cummings 35.5
472Quincee Hoffman15
489Wrenlee Bunot6
368Paisley Bate3
381Lyndee Joiner2
443Eleanor Christensen2
326LILAH WAGNER0
431Johanna Jones0
455Finley Phillips0
494Kingsley Wright0
505Riverlee Gilmore0

Boys Pee Wee All Around

UYRA #NameTotal
195HAZEN HARRELL71
374Tripp Butler59
407Hawkins Gammon54
365McCoy Anderson48
163PAKE EDWARDS40
486McKray Tuckett37.5
369Giddeon Bate26.5
476Ryett Perkins25
487Reno Cook22
473Nash McCormick7.5
463Gage Pontius7
474Cort Hart7
453Jase Talbot6
424Rhett Taylor0
442Lane Christensen0
460waylon myers0
480Knox Adams0
497Blaze Bailey0
502Ridge Sanders0
503Beau Sanders0
504Cassidy Skinner0
508Eli Green 0
512Lee Pruitt0

6 to 8 Girls All Around

UYRA #NameTotal
485Chalyce Maero82
395Riata Wadsworth51
192OLIVIA HANSEN34
194JOSI HARPER31
448Payzlee House17
466Charlee Dahl14
143WRIGLEY COOK10
510Navie Knowles9
322EMEREE VARELA6
167ELENA FLORES0
509Waylon Crowther0
511Reece Higley0

6 to 8 Boys All Around

UYRA #NameTotal
364Tatum Anderson81
396Wyatt Wadsworth77
204HAWKINS HOFFMAN72
142KNOX COOK66
452Tyke Talbot56
177HOLDEN GAMMON49
186COLE HADLEY38
198BRONC HEINER33
183OWEN GREEN27
458Haze Hancock25
104MCKOY ADAMS16
320TRIG THOMPSON16
479Ridge Adams 14
375Mack Pontius12
328JACK WARDLEIGH7
264COLEY PARKER0
430Bryant Palmer0

9 to 11 Girls All Around

UYRA #NameTotal
175KASHEN FRANCIS62
199DALLIE HEINER62
141KACHE COOK53
145HARPER CORNELISON50
162BREXLEE EDWARDS47.5
101REV ABPLANALP46
246KOHYN MONSON44
197CARLY JO HART41
334CALGARY WESTON38
299MESA STARK28
352MORGAN WRIGHT25.5
465Laynee Dahl22
421Beau Crowther19
402Jaislyn Robinson15
237SKYLEE MCCORMICK10
371Presley Butler5
110BRINDLE ANDERSON4
139BERKLEY CLEM3
384Amiyya Blanco0
433Henlee Nielsen0
477Emma Adams0

9 to 11 Boys All Around

UYRA #NameTotal
304EASTIN SUMNER60
176HAYES GAMMON54
146KLANCY CORNELISON38
185CADE HADLEY30
200HAZE HEINER29
239RHETT MCPHERSON22
351HAZEN WRIGHT17
461mitch myers17
182JAY GREEN15
468LaQade Powell14
467Brody Beck12
398Kooper Mitchell10
132HAYDEN BUTTARS9
451Nash Maxfield7
481Rhett Woodward 7
434Creece Nielsen4
367Tyttan Sappington 1

12 to 14 Girls All Around

UYRA #NameTotal
205OAKLEE HOFFMAN104
13GRACEE GRANT91
426Josey Ormond64
462hallie myers61
353TEGAN WRIGHT52
275KAYDANCE PRICE45
244LEXI MONROE34
236EMERY MCCORMICK32
366Abby Spencer22
419Jaycee Rasmussen19
484Carsen Casper14
506Emma Simmons11
422Cardon Crowther8
454Ellie Johnson8
269HALLIE PETERSON7
483Texie Koyle 7
513Finley Faulkner5
378Emily Jenkins2
449Presley Tenney0

12 to 14 Boys All Around

UYRA #NameTotal
234RIDGE MARTIN83
394ALEX MARSHALL59
179KYSON GOURDIN56
482Ridge Woodward53
187JACE HADLEY52
266PARLEY PARKER52
475Houstin Saunders42
100BLAZE ABPLANALP29
165CORBIN ELLIS28
397Koda Mitchell28
274TEGANN POWELL27
157DAXTYN DOLAN21
404Bryken Pennington 16
214Beau Johnson9
470Kaden Hunziker7
491Lynken Bunot7
457Kaicen Harsha6
445Houston Bennett5
111DALLIN ANDERSON0
291COLTER SIMPSON0
300RIDGE STARK0
385Buster Hancock0
490Payden Haskin0
496Jarrett Padgett0
507Nixon Leavitt0

Utah Youth Rodeo Association 2024 Season Standings

These standings are updated up to and including Nov. 14th, 2023 UYRA Rodeo

14 and Under Coed Team Roping - Header

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  304    SUMNER, EASTINOGDEN, UT20.00
2  266    PARKER, PARLEYFARR WEST, UT10.00
3  187    HADLEY, JACEPLAIN CITY, UT9.00
4  132    BUTTARS, HAYDENGARLAND, UT9.00
5  182    GREEN, JAYWARREN, UT9.00
6  274    POWELL, TEGANNLYMAN, WY8.00
7  353    WRIGHT, TEGANOGDEN, UT8.00
8  142    COOK, KNOXOGDEN, UT7.00
9  457    Harsha, KaicenCorinne, UT6.00

Season Fast Time / Best Score

Team: BLAZE ABPLANALP (100) / EASTIN SUMNER (304)
Time / Score: 8.570

14 and Under Coed Team Roping - Heeler

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  100    ABPLANALP, BLAZEWARREN, UT20.00
2  187    HADLEY, JACEPLAIN CITY, UT10.00
3  165    ELLIS, CORBINWEST HAVEN, UT9.00
4  239    MCPHERSON, RHETTPLAIN CITY, UT9.00
5  266    PARKER, PARLEYFARR WEST, UT9.00
6  179    GOURDIN, KYSONERDA, UT8.00
7  205    HOFFMAN, OAKLEELONETREE, UT8.00
8  351    WRIGHT, HAZENWest Warren, UT7.00
9  419    Rasmussen, JayceeCorinne, UT6.00

Season Fast Time / Best Score

Team: BLAZE ABPLANALP (100) / EASTIN SUMNER (304)
Time / Score: 8.570

12 to 14 Girls Goat Tying (Horse)

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  205    HOFFMAN, OAKLEELONETREE, UT27.00
2  353    WRIGHT, TEGANOGDEN, UT26.00
3  13    GRANT, GRACEEOgden, Utah24.00
4  236    MCCORMICK, EMERYOGDEN, UT18.00
5  275    PRICE, KAYDANCEROY, UT17.00
6  462    myers, hallie willard, 12.00

Season Fast Time / Best Score

Member: OAKLEE HOFFMAN (205)
Time / Score: 9.580

9 to 11 Boys Goat Tying (Horse)

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  200    HEINER, HAZECORINNE, UT29.00
2  176    GAMMON, HAYESOGDEN, UT26.00
3  185    HADLEY, CADEPLAIN CITY, UT21.00
4  304    SUMNER, EASTINOGDEN, UT18.00
5  468    Powell, LaQadelyman, WY12.00
6  186    HADLEY, COLEPLAIN CITY, UT10.00
7  177    GAMMON, HOLDENOGDEN, UT9.00
8  481    Woodward , Rhett Morgan, UT7.00
9  364    Anderson, TatumAmalga, UT6.00
10  320    THOMPSON, TRIGOGDEN, UT5.00
11  351    WRIGHT, HAZENWest Warren, UT5.00
12  467    Beck, BrodyEagle Mountain , 4.00
13  239    MCPHERSON, RHETTPLAIN CITY, UT3.00
14  264    PARKER, COLEYFARR WEST, UT3.00
15  142    COOK, KNOXOGDEN, UT2.00
16  478    Adams, GunnerHooper, UT2.00
17  367    Sappington , Tyttan Ogden, UT1.00
18  398    Mitchell, KooperOgden, UT1.00
19  461    myers, mitch willard, UT1.00

Season Fast Time / Best Score

Member: HAZE HEINER (200)
Time / Score: 10.050

9 to 11 Girls Goat Tying (Horse)

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  199    HEINER, DALLIECORINNE, UT27.00
2  352    WRIGHT, MORGANOGDEN, UT25.50
3  141    COOK, KACHEOGDEN, UT23.00
4  101    ABPLANALP, REVWARREN, UT20.00
5  175    FRANCIS, KASHENPERRY, UT14.00
6  162    EDWARDS, BREXLEEWEST HAVEN, UT13.50
7  299    STARK, MESATREMONTON, UT13.00
8  191    HANSEN, KYNDRIWEST HAVEN, UT11.00
9  197    HART, CARLY JOBRIGHAM CITY, UT8.00
10  246    MONSON, KOHYNOGDEN, UT5.00
11  139    CLEM, BERKLEYOGDEN, UT3.00
12  237    MCCORMICK, SKYLEEOGDEN, UT2.00

Season Fast Time / Best Score

Member: MORGAN WRIGHT (352)
Time / Score: 10.360

6 to 8 Coed Barrel Racing

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  485    Maero, Chalyce West Haven, UT30.00
2  204    HOFFMAN, HAWKINSLONETREE, UT23.00
3  364    Anderson, TatumAmalga, UT21.00
4  198    HEINER, BRONCCORINNE, UT18.00
5  395    Wadsworth, RiataWellsville, UT18.00
6  452    Talbot, Tyke Ogden, UT14.00
7  458    Hancock, HazeCorinne, UT10.00
8  396    Wadsworth, WyattWellsville, UT8.00
9  177    GAMMON, HOLDENOGDEN, UT5.00
10  510    Knowles, NavieFarmington, UT5.00
11  143    COOK, WRIGLEYWEST WARREN, UT4.00
12  322    VARELA, EMEREESYRACUSE, UT3.00
13  488    Bunot, BexleeWest Haven, UT3.00
14  192    HANSEN, OLIVIAWEST HAVEN, UT2.00
15  466    Dahl, CharleeOgden, UT1.00

Season Fast Time / Best Score

Member: Chalyce Maero (485)
Time / Score: 18.292

6 to 8 Coed Pole Bending

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  485    Maero, Chalyce West Haven, UT27.00
2  204    HOFFMAN, HAWKINSLONETREE, UT19.00
3  364    Anderson, TatumAmalga, UT19.00
4  396    Wadsworth, WyattWellsville, UT19.00
5  177    GAMMON, HOLDENOGDEN, UT16.00
6  458    Hancock, HazeCorinne, UT15.00
7  395    Wadsworth, RiataWellsville, UT11.00
8  452    Talbot, Tyke Ogden, UT10.00
9  198    HEINER, BRONCCORINNE, UT9.00
10  488    Bunot, BexleeWest Haven, UT7.00
11  192    HANSEN, OLIVIAWEST HAVEN, UT4.00
12  510    Knowles, NavieFarmington, UT4.00
13  322    VARELA, EMEREESYRACUSE, UT3.00
14  163    EDWARDS, PAKEWEST HAVEN, UT1.00
15  466    Dahl, CharleeOgden, UT1.00

Season Fast Time / Best Score

Member: Wyatt Wadsworth (396)
Time / Score: 22.783

9 to 11 Girls Pole Bending

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  199    HEINER, DALLIECORINNE, UT25.00
2  145    CORNELISON, HARPEREVANSTON, WY21.00
3  141    COOK, KACHEOGDEN, UT17.00
4  197    HART, CARLY JOBRIGHAM CITY, UT17.00
5  421    Crowther, BeauHooper, UT17.00
6  101    ABPLANALP, REVWARREN, UT16.00
7  246    MONSON, KOHYNOGDEN, UT14.00
8  465    Dahl, LayneeOgden, UT10.00
9  299    STARK, MESATREMONTON, UT8.00
10  402    Robinson, JaislynCoalville, UT7.00
11  321    VARELA, AVEREESYRACUSE, UT4.00
12  110    ANDERSON, BRINDLEOGDEN, UT3.00
13  162    EDWARDS, BREXLEEWEST HAVEN, UT3.00
14  237    MCCORMICK, SKYLEEOGDEN, UT3.00

Season Fast Time / Best Score

Member: DALLIE HEINER (199)
Time / Score: 20.864

12 to 14 Girls Pole Bending

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  205    HOFFMAN, OAKLEELONETREE, UT30.00
2  462    myers, hallie willard, 24.00
3  13    GRANT, GRACEEOgden, Utah19.00
4  244    MONROE, LEXITAYLOR, UT18.00
5  426    Ormond, Josey Corinne, UT17.00
6  366    Spencer, AbbyHoneyville, UT13.00
7  484    Casper, CarsenWest Haven, UT8.00
8  454    Johnson, EllieCorinne, UT7.00
9  275    PRICE, KAYDANCEROY, UT6.00
10  419    Rasmussen, JayceeCorinne, UT5.00
11  513    Faulkner, FinleyFrancis, 5.00
12  422    Crowther, Cardon Hooper, UT4.00
13  483    Koyle , Texie West Haven, UT4.00
14  506    Simmons, EmmaKamas, UT4.00
15  236    MCCORMICK, EMERYOGDEN, UT1.00

Season Fast Time / Best Score

Member: OAKLEE HOFFMAN (205)
Time / Score: 21.005

9 to 11 Girls Barrel Racing

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  145    CORNELISON, HARPEREVANSTON, WY29.00
2  175    FRANCIS, KASHENPERRY, UT28.00
3  162    EDWARDS, BREXLEEWEST HAVEN, UT17.00
4  197    HART, CARLY JOBRIGHAM CITY, UT16.00
5  246    MONSON, KOHYNOGDEN, UT16.00
6  465    Dahl, LayneeOgden, UT12.00
7  101    ABPLANALP, REVWARREN, UT10.00
8  141    COOK, KACHEOGDEN, UT9.00
9  402    Robinson, JaislynCoalville, UT8.00
10  299    STARK, MESATREMONTON, UT7.00
11  237    MCCORMICK, SKYLEEOGDEN, UT5.00
12  371    Butler, PresleyHooper, UT5.00
13  421    Crowther, BeauHooper, UT2.00
14  110    ANDERSON, BRINDLEOGDEN, UT1.00

Season Fast Time / Best Score

Member: HARPER CORNELISON (145)
Time / Score: 15.713

12 to 14 Girls Barrel Racing

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  462    myers, hallie willard, 25.00
2  205    HOFFMAN, OAKLEELONETREE, UT20.00
3  426    Ormond, Josey Corinne, UT20.00
4  244    MONROE, LEXITAYLOR, UT16.00
5  275    PRICE, KAYDANCEROY, UT16.00
6  13    GRANT, GRACEEOgden, Utah15.00
7  236    MCCORMICK, EMERYOGDEN, UT13.00
8  366    Spencer, AbbyHoneyville, UT9.00
9  419    Rasmussen, JayceeCorinne, UT8.00
10  506    Simmons, EmmaKamas, UT7.00
11  484    Casper, CarsenWest Haven, UT6.00
12  422    Crowther, Cardon Hooper, UT4.00
13  483    Koyle , Texie West Haven, UT3.00
14  378    Jenkins, EmilyOgden, UT2.00
15  454    Johnson, EllieCorinne, UT1.00

Season Fast Time / Best Score

Member: OAKLEE HOFFMAN (205)
Time / Score: 16.092

5 and Under Coed Dummy Roping

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  374    Butler, Tripphooper, 25.00
2  195    HARRELL, HAZENMORGAN, UT23.00
3  365    Anderson, McCoyAmalga, UT22.00
4  486    Tuckett, McKrayBrigham City, UT17.00
5  476    Perkins, RyettTremonton , UT13.00
6  407    Gammon, HawkinsOgden, AL12.00
7  463    Pontius, GageWest Haven, UT7.00
8  474    Hart, Cort, UT7.00
9  163    EDWARDS, PAKEWEST HAVEN, UT6.00
10  453    Talbot, JaseSouth Weber, UT6.00
11  369    Bate, GiddeonPlain City, UT5.00
12  487    Cook, RenoOgden, UT3.00
13  488    Bunot, BexleeWest Haven, UT3.00
14  368    Bate, PaisleyPlain City, UT2.00

Season Fast Time / Best Score

Member: Tripp Butler (374)
Time / Score: 3.190

5 and Under Coed Stick Horse Barrel Racing

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  488    Bunot, BexleeWest Haven, UT23.00
2  407    Gammon, HawkinsOgden, AL21.50
3  195    HARRELL, HAZENMORGAN, UT20.00
4  391    Cummings , MeadowKamas, UT19.50
5  163    EDWARDS, PAKEWEST HAVEN, UT16.00
6  486    Tuckett, McKrayBrigham City, UT13.50
7  369    Bate, GiddeonPlain City, UT12.50
8  487    Cook, RenoOgden, UT12.00
9  365    Anderson, McCoyAmalga, UT10.00
10  374    Butler, Tripphooper, 9.00
11  473    McCormick, NashMsc, UT3.00
12  381    Joiner, LyndeePlain City, UT2.00
13  489    Bunot, WrenleeWest Haven, UT2.00
14  472    Hoffman, QuinceeLonetree, WY1.00

Season Fast Time / Best Score

Member: HAZEN HARRELL (195)
Time / Score: 9.000

5 and Under Coed Goat Ribbon Pull

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  374    Butler, Tripphooper, 25.00
2  488    Bunot, BexleeWest Haven, UT20.00
3  163    EDWARDS, PAKEWEST HAVEN, UT18.00
4  195    HARRELL, HAZENMORGAN, UT18.00
5  391    Cummings , MeadowKamas, UT16.00
6  472    Hoffman, QuinceeLonetree, WY14.00
7  407    Gammon, HawkinsOgden, AL10.50
8  369    Bate, GiddeonPlain City, UT9.00
9  365    Anderson, McCoyAmalga, UT7.00
10  486    Tuckett, McKrayBrigham City, UT7.00
11  487    Cook, RenoOgden, UT7.00
12  473    McCormick, NashMsc, UT4.50
13  489    Bunot, WrenleeWest Haven, UT4.00
14  443    Christensen, Eleanor Roy, UT2.00
15  476    Perkins, RyettTremonton , UT2.00
16  368    Bate, PaisleyPlain City, UT1.00

Season Fast Time / Best Score

Member: HAZEN HARRELL (195)
Time / Score: 3.470

6 to 8 Coed Dummy Roping

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  142    COOK, KNOXOGDEN, UT29.00
2  186    HADLEY, COLEPLAIN CITY, UT20.00
3  452    Talbot, Tyke Ogden, UT18.00
4  364    Anderson, TatumAmalga, UT15.00
5  479    Adams , RidgeHooper, UT13.00
6  375    Pontius, Mack West Haven, AL12.00
7  177    GAMMON, HOLDENOGDEN, UT10.00
8  396    Wadsworth, WyattWellsville, UT9.00
9  194    HARPER, JOSIOGDEN, UT7.00
10  328    WARDLEIGH, JACKWEST HAVEN, UT7.00
11  104    ADAMS, MCKOYPLAIN CITY, UT6.00
12  143    COOK, WRIGLEYWEST WARREN, UT6.00
13  204    HOFFMAN, HAWKINSLONETREE, UT5.00
14  198    HEINER, BRONCCORINNE, UT3.00
15  448    House, Payzlee Morgan, UT3.00
16  183    GREEN, OWENWARREN, UT1.00
17  423    Taylor, Ellie Plain City , UT1.00

Season Fast Time / Best Score

Member: HOLDEN GAMMON (177)
Time / Score: 3.250

6 to 8 Girls Goat Tying (Ground)

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  192    HANSEN, OLIVIAWEST HAVEN, UT28.00
2  485    Maero, Chalyce West Haven, UT25.00
3  194    HARPER, JOSIOGDEN, UT24.00
4  395    Wadsworth, RiataWellsville, UT22.00
5  448    House, Payzlee Morgan, UT14.00
6  466    Dahl, CharleeOgden, UT12.00

Season Fast Time / Best Score

Member: OLIVIA HANSEN (192)
Time / Score: 9.590

6 to 8 Boys Goat Tying (Ground)

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  142    COOK, KNOXOGDEN, UT30.00
2  364    Anderson, TatumAmalga, UT26.00
3  177    GAMMON, HOLDENOGDEN, UT18.00
4  186    HADLEY, COLEPLAIN CITY, UT18.00
5  320    THOMPSON, TRIGOGDEN, UT16.00
6  204    HOFFMAN, HAWKINSLONETREE, UT15.00
7  396    Wadsworth, WyattWellsville, UT14.00
8  452    Talbot, Tyke Ogden, UT14.00
9  104    ADAMS, MCKOYPLAIN CITY, UT10.00
10  198    HEINER, BRONCCORINNE, UT3.00
11  479    Adams , RidgeHooper, UT1.00

Season Fast Time / Best Score

Member: KNOX COOK (142)
Time / Score: 9.060

5 and Under Coed Mutton Busting

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  195    HARRELL, HAZENMORGAN, UT10.00
2  407    Gammon, HawkinsOgden, AL10.00
3  476    Perkins, RyettTremonton , UT10.00
4  365    Anderson, McCoyAmalga, UT9.00

Season Fast Time / Best Score

Member: HAZEN HARRELL (195)
Time / Score: 59.000

6 to 8 Coed Calf Riding

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  396    Wadsworth, WyattWellsville, UT27.00
2  183    GREEN, OWENWARREN, UT26.00
3  204    HOFFMAN, HAWKINSLONETREE, UT10.00
4  240    MCPHERSON, TEAGUEPLAIN CITY, UT10.00

Season Fast Time / Best Score

Member: HAWKINS HOFFMAN (204)
Time / Score: 72.000

12 to 14 Boys Tie Down Roping

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  234    MARTIN, RIDGEEVANSTON, WY27.00
2  179    GOURDIN, KYSONERDA, UT18.00
3  482    Woodward, Ridge Morgan, UT18.00
4  304    SUMNER, EASTINOGDEN, UT9.00
5  187    HADLEY, JACEPLAIN CITY, UT8.00

Season Fast Time / Best Score

Member: RIDGE MARTIN (234)
Time / Score: 14.430

9 to 14 Coed Team Ribbon Roping - Roper

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  234    MARTIN, RIDGEEVANSTON, WY28.00
2  274    POWELL, TEGANNLYMAN, WY19.00
3  187    HADLEY, JACEPLAIN CITY, UT17.00
4  266    PARKER, PARLEYFARR WEST, UT15.00
5  304    SUMNER, EASTINOGDEN, UT9.00
6  165    ELLIS, CORBINWEST HAVEN, UT7.00

Season Fast Time / Best Score

Team: TEGANN POWELL (274) / OAKLEE HOFFMAN (205)
Time / Score: 9.690

9 to 14 Coed Team Ribbon Roping - Runner

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  334    WESTON, CALGARYRANDOLPH, UT28.00
2  205    HOFFMAN, OAKLEELONETREE, UT19.00
3  13    GRANT, GRACEEOgden, Utah17.00
4  175    FRANCIS, KASHENPERRY, UT15.00
5  246    MONSON, KOHYNOGDEN, UT9.00
6  269    PETERSON, HALLIEOGDEN, UT7.00

Season Fast Time / Best Score

Team: TEGANN POWELL (274) / OAKLEE HOFFMAN (205)
Time / Score: 9.690

12 to 14 Girls Breakaway

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  426    Ormond, Josey Corinne, UT27.00
2  334    WESTON, CALGARYRANDOLPH, UT19.00
3  353    WRIGHT, TEGANOGDEN, UT18.00
4  13    GRANT, GRACEEOgden, Utah16.00
5  275    PRICE, KAYDANCEROY, UT6.00

Season Fast Time / Best Score

Member: TEGAN WRIGHT (353)
Time / Score: 2.990

9-11 Coed Breakaway

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  461    myers, mitch willard, UT16.00
2  162    EDWARDS, BREXLEEWEST HAVEN, UT14.00
3  304    SUMNER, EASTINOGDEN, UT13.00
4  199    HEINER, DALLIECORINNE, UT10.00
5  334    WESTON, CALGARYRANDOLPH, UT10.00
6  185    HADLEY, CADEPLAIN CITY, UT9.00
7  495    Christensen, JaceLiberty, UT9.00
8  467    Beck, BrodyEagle Mountain , 8.00
9  451    Maxfield, NashKamas, UT7.00
10  182    GREEN, JAYWARREN, UT6.00
11  175    FRANCIS, KASHENPERRY, UT5.00
12  351    WRIGHT, HAZENWest Warren, UT5.00
13  141    COOK, KACHEOGDEN, UT4.00
14  434    Nielsen, CreeceOgden, UT4.00
15  468    Powell, LaQadelyman, WY2.00
16  198    HEINER, BRONCCORINNE, UT1.00

Season Fast Time / Best Score

Member: EASTIN SUMNER (304)
Time / Score: 2.790

12 to 14 Boys Breakaway

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  234    MARTIN, RIDGEEVANSTON, WY28.00
2  482    Woodward, Ridge Morgan, UT17.00
3  179    GOURDIN, KYSONERDA, UT14.00
4  165    ELLIS, CORBINWEST HAVEN, UT12.00
5  100    ABPLANALP, BLAZEWARREN, UT9.00
6  187    HADLEY, JACEPLAIN CITY, UT8.00
7  470    Hunziker, KadenWest Haven, UT7.00
8  491    Bunot, LynkenWest Haven, 7.00
9  157    DOLAN, DAXTYNPLAIN CITY, UT6.00
10  266    PARKER, PARLEYFARR WEST, UT5.00

Season Fast Time / Best Score

Member: RIDGE MARTIN (234)
Time / Score: 2.830

9 to 11 Boys Steer Riding

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  176    GAMMON, HAYESOGDEN, UT19.00
2  239    MCPHERSON, RHETTPLAIN CITY, UT10.00
3  398    Mitchell, KooperOgden, UT9.00
4  146    CORNELISON, KLANCYEVANSTON, WY8.00

Season Fast Time / Best Score

Member: HAYES GAMMON (176)
Time / Score: 73.000

12 to 14 Boys Chute Dogging

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  394    MARSHALL, ALEXTREMONTON , UT30.00
2  397    Mitchell, KodaOgden, UT20.00
3  482    Woodward, Ridge Morgan, UT18.00
4  404    Pennington , BrykenOgden , UT16.00
5  157    DOLAN, DAXTYNPLAIN CITY, UT15.00
6  475    Saunders, HoustinHooper, UT15.00
7  266    PARKER, PARLEYFARR WEST, UT13.00
8  445    Bennett, HoustonElberta, UT5.00

Season Fast Time / Best Score

Member: ALEX MARSHALL (394)
Time / Score: 4.290

12 to 14 Boys Mini Bulls

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  394    MARSHALL, ALEXTREMONTON , UT29.00
2  475    Saunders, HoustinHooper, UT18.00
3  179    GOURDIN, KYSONERDA, UT16.00
4  214    Johnson, BeauCorinne, UT9.00
5  397    Mitchell, KodaOgden, UT8.00

Season Fast Time / Best Score

Member: ALEX MARSHALL (394)
Time / Score: 74.000

9 to 11 Boys Bareback Ponies

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  146    CORNELISON, KLANCYEVANSTON, WY30.00
2  177    GAMMON, HOLDENOGDEN, UT17.00
3  364    Anderson, TatumAmalga, UT17.00
4  176    GAMMON, HAYESOGDEN, UT9.00

Season Fast Time / Best Score

Member: KLANCY CORNELISON (146)
Time / Score: 73.000

12 to 14 Boys Bareback Ponies

PlacingUYRA #NameLocationPoints
1  147    CORNELISON, KROYDENEVANSTON, WY20.00
2  475    Saunders, HoustinHooper, UT9.00
3  469    Thomas, Wiley Francis, UT8.00

Season Fast Time / Best Score

Member: KROYDEN CORNELISON (147)
Time / Score: 65.000




The Utah Youth Rodeo Association is powered by the Rodeo Management SystemTM
Powerful.Flexible.Automated.

Copyright © 2024 Rodeo Ready Ltd.

Rodeo Ready
"The Future of TraditionTM"

/rodeo-season-standings.php?org=UYRA
UYRA